Známe pachatele víkendového masakru: kvůli hřebčínu vraždil podnikatel

BENEŠOVSKO – Soud v neděli uvalil vazbu na jednašedesátiletého muže, který podle kriminalistů v pátek na Benešovsku zastřelil člověka a dalšího těžce zranil. Je stíhán kvůli vraždě a nedovolenému ozbrojování. Hrozí mu až výjimečný trest. Uvedla to policejní mluvčí Martina Fejfarová

První oběť byla zastřelena do hlavy. Druhý muž bojuje o život. „Pacient je na jednotce intenzivní péče a byl připojen k plicní ventilaci,“ dodala mluvčí středočeské záchranné služba Petra Effenbergerová. Dnes doplnila, že jí není známo, zdali útok přežil.

ppmagazín.com se od zdroje z krajského policejního ředitelství, obeznámeného s vyšetřováním, dozvěděly, že vrah se jmenuje Jiří Hypša.

„Je to podnikatel, chtěl koupit hřebčín. S prodejci se nedohodl, tak začal střílet. V místě jej přitom znali. Když po střelbě vyběhl ven, tak na dívky v hřebčíně křičel, ať obětem v žádném případě nepomáhají. Na místě to byl masakr… Pachatel je k dohledání i na Facebooku.“

Událost se stala v pátek odpoledne v Jankově. „Vím, že se hřebčín prodával, to je všechno,“ řekla ppmagazínu.com starostka obce Jitka Jonsztová. Zdroj konstatoval, že zastřelený byl otec a v případě těžce zraněného muže šlo o syna.

Muž použil nelegálně drženou zbraň. Kriminalisté podezřelého zadrželi o několik hodin později na Mělnicku. Policie podle Fejfarové od začátku věděla, v jakém vozidle se pohybuje. Informace okamžitě dostávaly policejní hlídky.

Hřebčín v Jankově nechvalně proslul již loni. Psalo se o něm v souvislosti s týráním koní. Jde-li o motiv vraždy, není jasné. Majitel J. Vondruška kritiku odmítal. V říjnu ho však policie obvinila z týrání zvířat.

ppmagazín.com

ppmagazín.com je zpravodajsko-publicistická platforma. Sestává i z tematických příloh ppděti a ppženy & muži.

Doposud žádné komentáře

Reagujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

■ důležitéČLÁNKY

CO BY VÁM NEMĚLO UNIKNOUT

■ nezávislýMAGAZÍN


■ ppmagazin.com

Zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla 11. listopadu 2018 a sestává z pěti hlavních rubrik:

ppinfo,
rezorty
žurnalistika,
postřehy
a publicistika.

Za týden měl web sto tisíc individuálních přístupů. Za měsíc čtvrt miliónu.

1) Zpravodajská rubrika ppinfo je zaměřena na exkluzivní informace z oblasti politiky, obzvláště pak policie a bezpečnosti. Součástí jsou analýzy.

2) V rubrikách rezortyžurnalistika se nevyhýbáme širokému spektru žánrů a témat: věda, vzdělávání, zdravotnictví, geopolitika, cestování.

3) Rubrika publicistika je názorová a postřehy se orientují na umění.

Přinášíme i fototémata a videa. Platformu chceme zdokonalovat pro mobilní zařízení. Jsme otevřeni zveřejňování autorských příspěvků.

 

TEMATICKÉ PŘÍLOHY PPMAGAZÍNU.COM:Specializuje se na vše, co souvisí s rodičovstvím a dětmi.Čtení nejen o ženách, ale i mužích.

■ Tiráž

REDAKCE:

 

DALŠÍ PROJEKTY:Statická prezentace autora na www.marekpribil.cz

 

Knihy, jež už vyšly i které budou teprve publikovány.

 

KONTAKT & INZERCE & SLUŽBY:

 

VYDÁVÁ:COPYRIGHT 2018 © ppmagazín.com, Pribil Publishers. 
Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

 

IČO: 06437176

Czech CS English EN