Vysoký funkcionář ČT měl vyhrožovat ženě diskreditací prostřednictvím kamer. Policie to prošetřuje

V pořadu České televize o médiích Newsroom ČT24 se to nedozvíte. Kriticky, leč zároveň slušně lze konstatovat, že spíš než to leckdy poněkud manipulativním způsobem informuje o konkurenci, anebo takzvaných fake news neboli podvržených článcích, což je dobré alibi proto, aby je tamní redaktoři mohli občas sami tvořit; pod svícnem bývá největší tma.

Analýzu na téma objektivity zmíněného pořadu zpracováváme, a než ji zveřejníme, připomeňme snad jen, že moderátor relace Luboš Rosí neměl například ani dostatek úcty, ani pochopení, když mu nebylo stydno strefovat se do vlastních řad: není tomu tak dlouho, co dehonestoval dámu v letech, která na obrazovkách ČT v minulosti sama vystupovala – Janu Lorencovou. Přitom nikoli díky Rosímu, ale právě Lorencové měla svého času veřejnoprávní televize u diváků vysoký kredit.

Když Lorencovou, ikonu tuzemské pátrací novinařiny, Rosí nařkl z toho, že sdílí na sociálních sítích falešné zprávy, aniž by ocenil, že ovládá ve svých sedmaosmdesáti letech na rozdíl od většiny seniorů počítač, vzkázala mu: „Co dělal on, když mi vyhrožovali, když jsem byla v rizikovém postavení? Já od něj nikdy nic nečetla, neviděla žádnou reportáž, aspoň ne takovou, která by stála za zapamatování.“ Na adresu Rosího uvedla, že se chová „stejně jako normalizační komunisté – ti kádrováci.“

⇣ Psali jsme:

Lorencová: Rosí z ČT? To je kdo? A Kunderovi Respekt nechutně ublížil

⇣ Psali jsme:

Všem, kdo mají ČT obdobné metody (chování) za zlé a televizi podrobují ať už z toho, či jiného důvodu oprávněné, anebo i neoprávněné kritice, teď sama „televize“ poskytla vskutku ostrou munici, aby ji mohli nadále odstřelovat.

Na rozdíl od pořadu Newsroom ČT24 se prozatím vyhneme zveřejnění jmen, ačkoli je redakce ppmagazínu.com zná. Konkrétně jde o to, že činy jednoho z vysoce postavených pracovníků televize, jenž stojí coby šéf hned za několika klíčovými pořady, prověřuje policie. V tuto chvíli vyhodnocuje jeho údajné výhrůžky mladé ženě.

Prostřednictvím sociálních sítí (vzkazníku), kde je osoba televizního funkcionáře nebývale aktivní, jí měla vyhrožovat, že ženu zdiskredituje (ta si to vyložila tak, že prostřednictvím několika reportérů, s nimiž ji navštíví).

Funkcionář ČT nejenže ohrozil svoji pověst, ale i pověst samotné televize.

Věcí se zabývá na základě trestního oznámení ženy kriminální policie v pražských Vršovicích. Již proběhla některá podání vysvětlení. Jestliže kriminálka zahájí úkony v trestním řízení, což nelze v tuto chvíli vyloučit, redakce ppmagazínu.com zveřejní po vzoru pořadu Newsroom ČT24 jména dotčených osob: funkcionáře ČT i údajné oběti jeho prý nevybíravých a arogantních praktik; žena se psychicky zhroutila, jelikož zprávy funkcionáře (nazýval ji „pusinkou“) vnímala jako nátlak. Namísto vedení televize se nakonec obrátila na policisty:

Ukázka konverzace mezi mladou ženou a funkcionářem ČT (šedá). | FOTO: ppmagazín.com

Funkcionář veřejnoprávní televize tak nejenže ohrozil svoji pověst, ale i pověst samotné ČT; vzhledem ke svému postavení se bezpochyby u takového člověka očekává korektní vystupování, a to i na sociálních sítích či v soukromé konverzaci s lidmi, které nezná. A to i proto, že pořady, které vede, ovlivňují s ohledem na žánr životy osob, jež se ocitnou v hledáčku kamer.

Pakliže policie vyhodnotí jeho údajné výhrůžky jako oprávněné, mohlo by se to hodit do karet velkému kritikovi ČT a šéfovi TV Barrandov Jaromíru Soukupovi anebo pražskému správci nemovitostí Miroslavu Dudovi; ten rád vystupuje veřejně coby právník a dlouhodobě poukazuje na údajné kšefty se sponzoringem pořadů na obrazovkách ČT.

ppmagazín.com

ppmagazín.com je zpravodajsko-publicistická platforma. Sestává i z tematických příloh ppděti a ppženy & muži.

2 komentáře
  1. Funkcionář veřejnoprávní televize tak nejenže ohrozil svoji pověst, ale i pověst samotné ČT;
    😀 : D 😀 Tomu se musím smát
    Nebylo co ohrozit, ten úchyl Rosí žádnou pověst nemá a nikdy ani neměl..natož pověst NOPVINÁŘE za něhož sebe a své kámoše často lživě označuje, stejně jako nemá pověst to médium kde teď má svůj pořad.
    Nebylo co ohrozit, jeho snůška Newsroom také zvaná dvě minuty nenávisti je živým důkazem kam až je dramaturgie české televize schopno se snížit.

  2. Co k tomu říci. Prakticky není týdne, aby nevyšlo najevo nějaké ne právě pravdivé a slušné vyjádření pracovníků ČT. Velkým obrazem je z mého pohledu tendenční vysílání ČT 24, Otázky Václava Moravce, to je na samostatný článek, za koho moderátor kope a takto by se dalo pokračovat. Co je však nepochopitelné, to je nečinnost Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Příkladů je dost, nemá cenu je opakovat. Prostě začít od hospodaření, vyměnit na základě výsledku celé vedení a pokračovat auditem až k poslednímu redaktorovi, při zjištění závažnější chyby provést změny a začít znovu a od 0. Nic jiného nepomůže. Chápu, že píši trochu v jinotajích, ale ten, kdo chce si své vybere.

Reagujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

■ důležitéČLÁNKY

CO BY VÁM NEMĚLO UNIKNOUT

■ nezávislýMAGAZÍN


■ ppmagazin.com

Zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla 11. listopadu 2018 a sestává z pěti hlavních rubrik:

ppinfo,
rezorty
žurnalistika,
postřehy
a publicistika.

Za týden měl web sto tisíc individuálních přístupů. Za měsíc čtvrt miliónu.

1) Zpravodajská rubrika ppinfo je zaměřena na exkluzivní informace z oblasti politiky, obzvláště pak policie a bezpečnosti. Součástí jsou analýzy.

2) V rubrikách rezortyžurnalistika se nevyhýbáme širokému spektru žánrů a témat: věda, vzdělávání, zdravotnictví, geopolitika, cestování.

3) Rubrika publicistika je názorová a postřehy se orientují na umění.

Přinášíme i fototémata a videa. Platformu chceme zdokonalovat pro mobilní zařízení. Jsme otevřeni zveřejňování autorských příspěvků.

 

TEMATICKÉ PŘÍLOHY PPMAGAZÍNU.COM:Specializuje se na vše, co souvisí s rodičovstvím a dětmi.Čtení nejen o ženách, ale i mužích.

■ Tiráž

REDAKCE:

 

DALŠÍ PROJEKTY:Statická prezentace autora na www.marekpribil.cz

 

Knihy, jež už vyšly i které budou teprve publikovány.

 

KONTAKT & INZERCE & SLUŽBY:

 

VYDÁVÁ:COPYRIGHT 2018 © ppmagazín.com, Pribil Publishers. 
Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

 

IČO: 06437176

Czech CS English EN