Tři šéfové pražské kriminálky v hledáčku GIBS: kvůli nehodě, neoprávněnému zásahu a vzorkům DNA

PRAHA – Na vysoce postavené policisty služby kriminální policie a vyšetřování (SKPV) na Praze 1 se kvůli přehmatům zaměřila Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Jeden z trojice šéfů způsobil dopravní nehodu, druhý nařídil neoprávněný zásah proti turistům a o třetího se inspektoři zajímají kvůli protiprávnímu odběru vzorků DNA.

Nehodu zapříčinil zástupce šéfa SKPV (jména neuvádíme, pozn. red.). Došlo k ní v hlavním městě v ulici Podolské nábřeží: policista se nepodíval do zpětného zrcátka, otevřel dveře vozu, do kterých narazil cyklista; ten přelétl přes řidítka, následkem čehož byl převezen s vážným zraněním do nemocnice. (Taková událost bývá běžně posouzena jako trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti.)

Sám šéf je pro změnu šetřen v souvislosti se zákrokem proti skupině turistů z Izraele; když letos na jaře policie pátrala po sedmi cizincích, kteří v Praze na Národní třídě těžce zranili číšníka, na základě tipu provedla razii v hotelu Astoria: vyzbrojení těžkooděnci zadrželi skupinu podezřelých, ale ukázalo se, že se spletli a dopadli turisty z Izraele.

„V podvečer do našich pokojů vtrhli těžkooděnci s vytaženými samopaly, maskami, helmami a v plné zbroji. Začali nás bít a drželi nám zbraně u hlav,“ popsal zásah Eli Gershzon, jenž byl mezi zadrženými. O zákroku byl nato informován státní zástupce.

Do třetice inspekce vyšetřuje protiprávní pokyn podrobit se testům DNA vydaný nadřízeným směrem k podřízeným kriminalistům; v případě jejich odmítavého postoje hrozily policistům tvrdé postihy. Vyšetřování se podle dokumentace, kterou má redakce ppinfo k dispozici, týká druhého zástupce šéfa SKPV.

ppmagazín.com

ppmagazín.com je zpravodajsko-publicistická platforma. Sestává i z tematických příloh ppděti a ppženy & muži.

Doposud žádné komentáře

Reagujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

■ důležitéČLÁNKY

CO BY VÁM NEMĚLO UNIKNOUT

■ nezávislýMAGAZÍN


■ ppmagazin.com

Zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla 11. listopadu 2018 a sestává z pěti hlavních rubrik:

ppinfo,
rezorty
žurnalistika,
postřehy
a publicistika.

Za týden měl web sto tisíc individuálních přístupů. Za měsíc čtvrt miliónu.

1) Zpravodajská rubrika ppinfo je zaměřena na exkluzivní informace z oblasti politiky, obzvláště pak policie a bezpečnosti. Součástí jsou analýzy.

2) V rubrikách rezortyžurnalistika se nevyhýbáme širokému spektru žánrů a témat: věda, vzdělávání, zdravotnictví, geopolitika, cestování.

3) Rubrika publicistika je názorová a postřehy se orientují na umění.

Přinášíme i fototémata a videa. Platformu chceme zdokonalovat pro mobilní zařízení. Jsme otevřeni zveřejňování autorských příspěvků.

 

TEMATICKÉ PŘÍLOHY PPMAGAZÍNU.COM:Specializuje se na vše, co souvisí s rodičovstvím a dětmi.Čtení nejen o ženách, ale i mužích.

■ Tiráž

REDAKCE:

 

DALŠÍ PROJEKTY:Statická prezentace autora na www.marekpribil.cz

 

Knihy, jež už vyšly i které budou teprve publikovány.

 

KONTAKT & INZERCE & SLUŽBY:

 

VYDÁVÁ:COPYRIGHT 2018 © ppmagazín.com, Pribil Publishers. 
Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

 

IČO: 06437176

Czech CS English EN