Stovky Čechů objevily fígl, jak se nechat rok živit a šatit státem. A absolutně za nic

Mnoho Čechů přišlo na „geniální“ fintu, jak se nechat rok živit z erárních peněz. Stát je nakrmí, ošatí, ubytuje, a ještě jim k tomu všemu vyplácí pravidelný měsíční plat. A to vše z peněz daňových poplatníků. Co z toho Česko má? Vůbec nic.

V čem fígl tkví? Musíte naoko nastoupit k policii. Nastupující policista absolvuje odbornou přípravu, která trvá právě jeden rok. Policejní školy pro tyto účely jsou v Brně, Holešově a Praze. A letitý pracovník holešovské školy popisuje na tajně pořízené nahrávce fintu mnoha nejenom mladých Čechů (věkový limit pro nástup je 45 let).

Letitý pracovník holešovské školy popisuje na tajně pořízené nahrávce (viz výše) fintu mnoha nejenom mladých Čechů.

„Stát jim během roční přípravy vyplácí měsíční plat, ale nováčkové od policie většinou raději utečou. Byli tady borci, co si tu ten rok jenom užívali, tu práci vůbec nechtěli dělat. Měli tady stravu, mnozí tady spali, šatili je. A oni po tom roce řekli sbohem. A nic se neděje,“ podotýká pracovník.

Podle něj je takových lidí mnoho. A vzhledem k tomu, že policejní školy jsou plné, a policistů stále akutní nedostatek, budou jich stovky, ne-li tisíce. „Policie z tohoto hlediska nemá nábory vůbec vyřešené,“ doplňuje policista z nahrávky.

Menu v policejní škole v Holešově je nejen výživné, ale i výborně chutná. | FOTO: archiv

Stát doufá, že nové policisty, kterých je v krajích opravdu málo a jsou potřeba, udrží ve službě náborovým příspěvkem; ten činí až 150 tisíc korun, alespoň to uvádějí náborové letáčky. „Ale policejní náboráři už zamlčují, že je to limitované – že aby na příspěvek dosáhl, musí mít příslušník odslouženo šest let,“ zdůrazňuje pracovník školy.

Míní, že náboráři adepty o policejní práci klamou: „Měli jsme tu teď jednu náborářku z Olomouce, tak jsem se jí ptal, proč to dělají. Říkala, že lidi nejsou a musejí je na něco nalákat – ‚natáhnout‘.“

⇣ Psali jsme:

Kraje lákají nováčky na pohádkové policejní platy. Jaká je realita? Poslechněte si tajnou nahrávku z náboru

⇣ Psali jsme:
ppmagazín.com

ppmagazín.com je zpravodajsko-publicistická platforma. Sestává i z tematických příloh ppděti a ppženy & muži.

Doposud žádné komentáře

Reagujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

■ důležitéČLÁNKY

CO BY VÁM NEMĚLO UNIKNOUT

■ nezávislýMAGAZÍN


■ ppmagazin.com

Zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla 11. listopadu 2018 a sestává z pěti hlavních rubrik:

ppinfo,
rezorty
žurnalistika,
postřehy
a publicistika.

Za týden měl web sto tisíc individuálních přístupů. Za měsíc čtvrt miliónu.

1) Zpravodajská rubrika ppinfo je zaměřena na exkluzivní informace z oblasti politiky, obzvláště pak policie a bezpečnosti. Součástí jsou analýzy.

2) V rubrikách rezortyžurnalistika se nevyhýbáme širokému spektru žánrů a témat: věda, vzdělávání, zdravotnictví, geopolitika, cestování.

3) Rubrika publicistika je názorová a postřehy se orientují na umění.

Přinášíme i fototémata a videa. Platformu chceme zdokonalovat pro mobilní zařízení. Jsme otevřeni zveřejňování autorských příspěvků.

 

TEMATICKÉ PŘÍLOHY PPMAGAZÍNU.COM:Specializuje se na vše, co souvisí s rodičovstvím a dětmi.Čtení nejen o ženách, ale i mužích.

■ Tiráž

REDAKCE:

 

DALŠÍ PROJEKTY:Statická prezentace autora na www.marekpribil.cz

 

Knihy, jež už vyšly i které budou teprve publikovány.

 

KONTAKT & INZERCE & SLUŽBY:

 

VYDÁVÁ:COPYRIGHT 2018 © ppmagazín.com, Pribil Publishers. 
Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

 

IČO: 06437176

Czech CS English EN