Apokalypsa: druhá série ojedinělých fotografií z válečného konfliktu na Ukrajině

Nataša Hrisenko (30), spolupracovnice naší redakce, poskytla ppmagazínu.com série fotografií z zbrojeného konfliktu na východní Ukrajině, kde několikrát působila jako dobrovolnice.

Fotky pořídila buď ona, anebo její přátelé; mnozí jsou po smrti. Snímky nepotřebují komentář; ilustrují, co se na Ukrajině událo a stále děje. Jsou svědectvím, které by nemělo zapadnout.

⇣ Psali jsme:

Unikátní svědectví o konfliktu na Ukrajině. Dívka z šedé zóny ukázala fotografie, jak vypadá tamní válka

⇣ Psali jsme:

Druhá série je především z doněckého letiště a jeho okolí. Toto mezinárodní letiště nesoucí název po geniálním Sergeji Prokofjevovi, jenž zesnul v týž den jako Stalin (na videu jeho třetí klavírního koncert proslulý tím, že proti sobě v poslední větě válčí pravá s levou rukou), se na sklonku září 2014 stalo nejžhavějším ohniskem konfliktu na východě Ukrajiny. Ani Kyjev, ani proruští separatisté se komplexu nehodlali vzdát. Pro Ukrajince se z něj stal symbol jejich bojového odhodlání, povstalci ho zase považovali za součást svého hlavního města a předmostí potenciální ukrajinské ofenzivy.

Do dne 21. ledna 2015 bylo po osmi měsících bombardování z obou stran letiště zcela zničeno. Výsledkem bojů bylo obsazení areálu letiště a také trosek budov povstalci.

Prozatímním šéfem neuznávané Doněcké lidové republiky, kterou na východě Ukrajiny vyhlásili separatisté, byl loni v září jmenován Denis Pušilin. Ten předtím zastával funkci předsedy doněckého poslaneckého sněmu.

ppmagazín.com

ppmagazín.com je zpravodajsko-publicistická platforma. Sestává i z tematických příloh ppděti a ppženy & muži.

Doposud žádné komentáře

Reagujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

■ důležitéČLÁNKY

CO BY VÁM NEMĚLO UNIKNOUT

■ nezávislýMAGAZÍN


■ ppmagazin.com

Zpravodajsko-publicistická platforma. Spuštěna byla 11. listopadu 2018 a sestává z pěti hlavních rubrik:

ppinfo,
rezorty
žurnalistika,
postřehy
a publicistika.

Za týden měl web sto tisíc individuálních přístupů. Za měsíc čtvrt miliónu.

1) Zpravodajská rubrika ppinfo je zaměřena na exkluzivní informace z oblasti politiky, obzvláště pak policie a bezpečnosti. Součástí jsou analýzy.

2) V rubrikách rezortyžurnalistika se nevyhýbáme širokému spektru žánrů a témat: věda, vzdělávání, zdravotnictví, geopolitika, cestování.

3) Rubrika publicistika je názorová a postřehy se orientují na umění.

Přinášíme i fototémata a videa. Platformu chceme zdokonalovat pro mobilní zařízení. Jsme otevřeni zveřejňování autorských příspěvků.

 

TEMATICKÉ PŘÍLOHY PPMAGAZÍNU.COM:Specializuje se na vše, co souvisí s rodičovstvím a dětmi.Čtení nejen o ženách, ale i mužích.

■ Tiráž

REDAKCE:

 

DALŠÍ PROJEKTY:Statická prezentace autora na www.marekpribil.cz

 

Knihy, jež už vyšly i které budou teprve publikovány.

 

KONTAKT & INZERCE & SLUŽBY:

 

VYDÁVÁ:COPYRIGHT 2018 © ppmagazín.com, Pribil Publishers. 
Publikování obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.

 

IČO: 06437176

Czech CS English EN